Wall of Fame

Hillary Briffa

Hillary Briffa

Best Delegate in UN Security Council, Tallinn MUN 2012

Honourable Mention in ILO, OxIMUN 2013

Honourable Delegate Award in the Council of the Arab League, Birmingham Model Arab League 2014

Outstanding Delegate Award, MedMUN Afghan Crisis 2014

Diplomacy Award in the ECLAC Committee, Harvard World Model United Nations, Brussels 2014

Distinguished Delegate in the Crisis Committee, LIMUN 2015

Cristina Cefai

Cristina Cefai

Best Delegate in UNEP, LIMUN 2013

Distinguished Delegate in UNDP, CUIMUN 2014

Best Delegate in African Union, ULMUN 2015

Commended Delegate in UNICEF, OxIMUN 2015

Chris Bergedahl

Chris Bergedahl

Outstanding Delegate in IAEA, LIMUN 2013

Best Delegate in WHO, LIMUN 2014

Honourable Mention in IMF, OxIMUN 2015

Naomi Bugre

Naomi Bugre

Distinguished Delegate in DISEC, CUIMUN 2014

Luisa Cassar Pullicino

Luisa Cassar Pullicino

Commended Delegate in SPECPOL, CUIMUN 2014

Commended Delegate in UNESCO, OxIMUN 2015

Outstanding Ideas Contributor Award, MUN4UN 2016

Robert Napier

Robert Napier

Commended Delegate in UNESCO, CUIMUN 2014

Clara Chetcuti

Clara Chetcuti

Distinguished Delegate in UNRWA, LIMUN 2015

Diplomacy Award in United Nations Peacekeeping, OxIMUN 2015

Commended Delegate in SPECPOL, OxIMUN 2016

Sephora Gauci

Sephora Gauci

Honourable Mention in UNICEF, LIMUN 2015

Bernice Saliba

Bernice Saliba

Honourable Mention in UNESCO, LIMUN 2015

Best Delegate Award in DISEC, MaltMUN 2016

Claire Caruana

Claire Caruana

Best Position Paper in ICJ, LIMUN 2015

Best Judge in ICJ, CUIMUN 2015

Best Position Paper in OPEC, OxIMUN 2016

Roberto Cassar

Roberto Cassar

Best Delegate in Legal Committee, MaltMUN 2015

Best Delegate in Crisis Committee, CUIMUN 2015

Neil Bugeja

Neil Bugeja

Best Delegate in UNHCR, MaltMUN 2015

Best Position Paper in UNSC, MaltMUN 2016

Kirk Brincau

Kirk Brincau

Distinguished Delegate in Legal Committee, MaltMUN 2015

Best Judge in ICJ, MaltMUN 2016

Emma Grech

Emma Grech

Distinguished Delegate in UNHCR, MaltMUN 2015

Best Delegate Award in UNESCO, MaltMUN 2016

Lisa Camilleri

Lisa Camilleri

Honourable Mention in Legal Committee, MaltMUN 2015

George Camilleri

George Camilleri

Best Position Paper in Legal Committee, MaltMUN 2015

Honourable Mention in UNSC, MaltMUN 2016

Thea Busuttil

Thea Busuttil

Best Position Paper in UNHCR, MaltMUN 2015

Saman Bugeja

Saman Bugeja

Best Advocate in ICJ, CUIMUN 2015

Honourable Mention, MUN4UN 2016

Shayma Shamo

Shayma Shamo

Best Delegate Award in UNSC, MaltMUN 2016

Alina Calaretu

Alina Calaretu

Distinguished Delegate Award in UNSC, MaltMUN 2016

Manwel Zarb

Manuel Zarb

Distinguished Delegate Award in DISEC, MaltMUN 2016

Dana Jomaa

Dana Jomaa

Honourable Mention in DISEC, MaltMUN 2016

Sean Portelli

Sean Portelli

Best Position Paper in DISEC, MaltMUN 2016

Samantha Ferrec

Samantha Ferrec

Distinguished Delegate in UNESCO, MaltMUN 2016

Pamela Cann Rogers

Pamela Cann Rodgers

Best Position Paper in IMO, OxIMUN 2016

Honourable Mention in UNESCO, MaltMUN 2016

Gabriella Sutton

Gabriella Sutton

Best Position Paper in UNESCO, MaltMUN 2016

Andrea Gonzi

Andrea Gonzi

Best Advocate in ICJ, MaltMUN 2016

Therese Lia

Therese Lia

Best Position Paper in AIIB, OxIMUN 2016